Ranč Čajka, vitajte!

Ranč Čajka sa nachádza pri meste KEŽMAROK v dolinke obklopenej lesom. Areál pozostáva z dvoch častí: z gazdovstva a chaty. Ranč ponúka aktívne využitie voľného času. Kežmarok sa nachádza v historickom regióne SPIŠ. Samotné mesto Kežmarok je mestskou pamiatkovou rezerváciou. Okrem vzácnych historických pamiatok je zaujímavé aj polohou pod Vysokými Tatrami. Jeho vzdialenosť od brány Vysokých Tatier – Tatranskej Lomnice je 14 km. VYSOKÉ TATRY očaria nielen v zime – hlavne pre jedinečné lyžiarske strediská, ale aj v lete: túra do Tatier zocelí telo aj ducha.

UBYTOVANIE je vhodné pre všetkých, ktorí hľadajú ubytovanie na chate v lone prírody. Hospodárske budovy sú dostatočne vzdialené takže vás chod gazdovstva nebude rušiť. Ale ak hľadáte okrem ubytovania aj možnosť aktívneho odpočinku tak vám môžme ponúknuť jazdu na koni, rybolov, rafting, skijoring a viac….

AGROTURISTIKAje u nás možnosť zapojiť sa do chodu gazdovsta a chaty, starostlivosť o zvieratá, ich kŕmenie, čistenie koní, osedlanie koní, pomoc pri ustajnení koní, napájaní,  vyhnojovaní, kosiť čerstvú trávu,  jazda na traktore. Túto možnosť oceňujú rodičia s deťmi, ktoré tak majú možnosť naučiť sa veľa o zvieratách a prírode, ale aj dospelí milovníci prírody, alebo pod neustálym tlakom pracujúci manažéri. Majiteľ ranča pracuje už 35 rokov v poľnohospodárstve a veľmi rád sa s vami podelí o svoje skúsenosti. Dokáže si nájsť aj cestu do detských sŕdc, ktoré tu často dobrovoľne trávia celé svoje prázdniny.

JAZDA NA KONI je pre niektorých jedinečným zážitkom, atrakciou ale aj koníčkom, ktorému venujú celý svoj život. Naša ponuka je prispôsobená pre všetkých. Pre tých čo sa chcú len povoziť, naučiť sa jazdiť, starať sa o kone, objednať si celé stádo pre svoje podujatie, jazdiť na saniach, nočné jazdy, výlety  po okolí a …..

KÚPANIE: jazero Zlatná je vzdialené od chaty asi 100 metrov. Termálne kúpaliská sú vo Vrbove a v Poprade.

 

Incoming search terms: